Červenec 2014

Atlas mraků (2012)

16. července 2014 v 21:40 | M. |  ►►Filmy


Atlas mraků byl v kinech teprve nedávno. A kupodivu je to film, který vás přiměje přemýšlet - a když ne nad myšlenkou, tak alespoň nad souvislostmi mezi jednotlivými příběhy. Atlas se totiž skládá ze šesti navzájem se ovlivňujících příběhů, z nich každý se odehrává v jiné historické době.
Už po tomto zjištění si mnoho lidí řekne, že to bude zamotaný a nekoukatelný maglajs. Omyl - film je sice zamotaný, ale ne tak, aby se na něj nedalo dívat. To podstatné je nám naservírováno přímo, přídavky si pozornější divák hledá sám. Myslím, že tento film je skutečnou lahůdkou pro analytické typy, kteří si v něm mohou polibosti zapitvat a určitě najdou mnoho zajímavého. Proto je dobré vidět ho aspoň dvakrát, protože čím víckrát se díváte, tím lépe vám všechno zapadne dohromady. Nejdřív se pustím do nastínění děje a pokusím se u toho příliš nespoilerovat.

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (20. Kniha, kterou jsi nejvícekrát četla)

14. července 2014 v 23:53 | M. |  knihy fantasy

Tak tedy popojedem :D Vzpomínáte si ještě na Knižní dotazník? Jedna z mála jeho položek, která je pro mě naprosto jasná je kniha, kterou jsem četla nejvíckrát - je to Harry Potter. Vlastně si myslím, že od třetího dílu by se sem dali zařidit všichni Harry Potterové, ale vybrala jsem Vězně, protože toho jsem v dětství opravdu milovala a považuju ho (spolu s Relikviemi smrti) za asi nejlepší knížku ze série.