Červen 2013

Dívka na klíček - Paolo Bacigalupi (27. Oblíbená fikce)

10. června 2013 v 18:09 | M. |  knihy sci fi
Zařadila jsem tuto nedávno přečtenou knihu do bodu Oblíbená fikce. No oblíbená, prakticky tři čtvrtiny z toho, co čtu je fikce, ale vybrala jsem tohle, protože je to svým způsobem jedinečné. Dívka na klíček ve mně zanechala hluboký dojem a hodila by se i do dalších kategorií tohoto seznamu - např. kniha, která tě děsí atd :D.

Dívka na klíček

Knižní "dotazník"

10. června 2013 v 18:06 | M.
Našla jsem tenhle seznam v počítači a řekla si, že by možná nebylo špatné ho využít. Čtu ráda a často, i když na to poseldní dobou není tolik času. Problém je, že si člověk spoustu těch knih přestává pamatovat a proto by nebylo od věci zřídit si něco jako "čtenářský deník" a tenhle "dotazník" by ho mohl nastartovat :).
Doufám, že třeba někoho přivedu na nějakou novou knihu a nebo i já dostanu zajímavý typ. Takže pro začátek zveřejním celý seznam a budu do něj postupně přidávat odkazy na články. Asi to nepůjde popořadě, ale nemyslím, že by to vadilo. Nevím, kde jsem ho našla a už asi nejde to dohledat, ale pokud by se zde autor objevil a cítil se opomenut, napište, nebude problém zdroj přidat ;)
Co se žánru týká, jsem zaměřená na fantasy a horor, mám ráda i lecjakou "školní" klasiku, o níž si myslím, že každému se hodí určitý přehled, ale nepohrdnu prakticky čímkoli zajímavým. Také mám ráda poezii, která se však v tomto seznamu asi neobjeví :).
Poslední věc - budu to brát napřeskáčku, protože hned u čísla 1 se nemohu rozhodnout :D...

Metalfest 2013 - neděle

4. června 2013 v 11:45 | M. |  report
V neděli už bylo jasné, že se počasí nezlepší. Navíc hladiny řek (nejen plzeňských) začaly povážlivě stoupat. Rozběsněný kotel Radbuzy ve mně zanechal silný dojem. Přesto se déšť zdál chvílemi slabší a navíc neděle byl jediný den programu, který mě lákal hned několika kapelami. Vzala jsem tedy svou igelitovou pláštěnku a vyrazila do boje. Jakmile jsem vytáhla paty z domu, dalo se do vytrvalého deště a záhy se ukázalo, že moje pláštěnka je přesně na ty dvě věci, které se nesluší psát na tento slušný blog :D. Cestou do areálu jsem míjela rezignované potopené stany, plovoucí obuv a promoklé nepříliš nadšeně vypadající metalisty.


Metalfest 2013 - pátek, sobota

4. června 2013 v 11:35 | M. |  report
Tak jako předešlé roky, ani tento jsem nevynechala svůj nejbližší festival - Metalfest. Lístky kupujeme v předprodeji, takže ohledně kapel je to pro nás pokaždé takové napínavé očekávání. Nutno podotknout, že letos se to z hlediska mého vkusu, až na pár výjimek příliš nepovedlo, ale tolik mi to nevadilo, protože poprvé jsem měla fest absolvovat s větší partou lidí, takže jsem se těšila na větší zábavu atd. Jediná věc, která mi to trochu kazila byl deadline mojí nejdůležitější semestrální práce, který byl v pondělí po MF. Samozřejmě můj pokus stihnout všechno ještě před víkendem se nezdařil a tak jsem vyrazila na fest s tím, že to dodělám až to půjde. Už v květnu bylo krásně teplo a pořád celkem hezky, tudíž jsem si ze skříně s nadšením vybírala letní odění a skládala ho do působivých variací s dilematem, co z toho si vlastně vezmu na sebe. Příliš brzy!