Prosinec 2011

Fleshgod Apocalypse - The Forsaking

27. prosince 2011 v 15:10 | M. |  zajímavé
Zdravím.
Zaprvé bych vám ráda popřála příjemné prožití čehokoliv, co právě slavíte. U většiny to jsou asi Vánoce, ale je mi jasné, že se najdou i výjimky. Letos žádný svátečně laděný článek nebude, protože jsem nucena potýkat se se seminárkami, které jsem tradičně nechala pěkně uležet... Z toho mě taky značně rozptylují čtyři knihy od Renčína, které mi byly pořízeny pod strom :D. Jak vy si užíváte volno (pokud ho máte)?

Nedá mi to ale a musím se s vámi podělit o jednu netradiční hudební věc, kterou jsem objevila díky programu letošního Metalfestu (mimochodem, letos fakt stojí za to). Oproti tomu, co jsem sem hrnula poslední dobou je to nápadné přitvrzení. Kapela Fleshgod apocalypse mě zaujala především prvky vážné hudby, které zní na kytaru opravdu parádně. Jsem na ně opravdu zvědavá naživo. Nehledě na hudbu mají v tomhle klipu i zajímavou image - jako by si oblékli parádní smokingy, pak šli do kotelny a tak hodinu se tam svorně váleli v hromadě uhlí - paráda :D.
Jenže já sem dám jinou písničky, která se mi líbí ještě o něco víc:
The Forsaking

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

3. prosince 2011 v 18:54 | M. |  ►►Filmy
"Blaze zapomětlivým, neb ti se vyrovnají i se svými bolnostmi."

Věčný svit neposkvrněné mysli je film o osudové lásce, která je dost silná na to, aby si zasloužila začít znovu. Pokud vás tato věta odrazuje, nebojte se, nejde o jednu ze sta přesladkých romancí. Tenhle film je totiž opravdu zvláštní a originální.