Říjen 2011

Pianista (2002)

27. října 2011 v 20:11 | M. |  ►►Filmy
Poslední dobou jsem objevila několik filmů, které ve mě zanechaly silný dojem, ovšem i mezi nimi Pianista vyniká. Já se filmům z války povětšinou vyhýbám, ale tohle je výjimka, za niž jsem ráda. Film ukazuje průběh druhé světové války z pohledu židů, kteří si prošli peklem, ale zároveň vás nutí přemýšlet nad nestálou a rozmazanou hranicí mezi černou a bílou.


10 srdcovek - středověká / keltská / relaxační hudba

27. října 2011 v 12:16 | M. |  deset srdcovek
Poslední měsíce jsem zde hudbu poněkud zanedbávala. Neznamená to ovšem, že celou dobu žiju bez ní. Jen mám určitá "hudební období", teď aktuálně u mě vítězí středověk a takové ty irské a keltské písničky - takže něco trochu jiného než jsem sem dávala doposud. Tak mě napadlo udělat tady takovou malou hitparádu. Samzřejmě ne moc dlouhou, to by nikdo neposlouchal :D ale aspoň kousek... Pořadí je náhodné.

** Všechno jsem musela udělat pomocí odkazů na YT, protože při vložení videí sem se všechny pomíchají a to i s videi z jiných článků. Už to dělám snad na potřetí, nevim, co se na blogu zase podělalo! :(

1. Corvus Corax - Venus vina musica
Jednou jsem tuhle písničku slyšela v nezapomenutelném podání. Byla jsem na vernisáži jedné výstavy a jako hudební vsuvka tam vystupovala pěvecká skupina - 2 muži a 2 ženy, kteří ji zpívali takřka bez jakýchkoliv nástrojů takovým tím "středověkým podáním". Z toho jak se v kamenném historickém sále rozléhala mi dodnes běží mráz po zátylku.