Červenec 2011

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. (2011)

17. července 2011 v 14:20 | M. |  ►►Filmy
Všechno končí. Motto, které mají v zápatí snad všechny plakáty na posledního Pottera. Svým způsobem je to pravda - i pro mě končí jedna éra, takřka osm let, během nichž jsem vžydcy netrpělivě čekala na knížky a následně na jejich filmové zpracování. Knihy mě nezklamaly nikdy, zato některé filmy jsou v porovnání s nimi smutně nedokonalé. Vyrostla jsem s Harrym a byla to vlastně první "fantasy" kniha, kterou jsem četla a zároveň odrazový můstek ke všem dalším.
V knize všechno skončilo tak jak mělo, v dokonalém celku, takže jsem se těšila do kina na to, jak všechno skončí na plátně...Naprosto osvětleno (2005)

9. července 2011 v 21:00 | M. |  ►►Filmy
Nedávno jsem zůstala večer sama doma a při přepínání programů v televizi jsem narazila na dost zvláštní film - Naprosto osvětleno. Když jsem si přečetla, že to má být americká komedie, nečekala jsem od toho žádný zázrak, ovšem postupně se ukázalo, že ona komedie, zdali vůbec komedií je, je spíše černá a jaksi smutná, ale hlavně má tak zvláštní atmosféru, že mi to nedá, abych ji sem nepřidala.


Černá labuť (2010)

2. července 2011 v 22:01 | M. |  ►►Filmy
Po delší době konečně film, který si zaslouží své masové mediální vavříny. Na Černou labuť jsem sice do kina nevyrazila, ale dostala jsem se k ní předevčírem u kamarádky. Po návratu domů jsme tak zakončily zapíjení třeťáku. Celý film je hodně velké psycho a chvílemi jsem nevěděla, jestli to na co se dívám je skutečnost nebo halucinace hlavní hrdinky (u některých scén to nakonec nepoznáte vůbec) a celou dobu mě znechucoval a fascinoval zároveň.
.