Únor 2011

Helena Bonham Carter

15. února 2011 v 21:28 | M. |  herečky
h9
Rubrika Osobnosti leží ladem už pořádně dlouho a už bylo na čase ji konečně využít:). A začnu jednou ze svých oblíbených hereček. :)

Helena Bonham Carter
Helena se narodila 26. 5. 1966 v Londýně. Od svých dvaceti je známá jako úspěšná herečka. Natočila spoustu dobrých filmů, ale na mě nejvíce zapůsobila jako Belatrix Lestrange v HP. Helena žije s režisérem Timem Burtonem a mají spolu dvě děti, jsou sice manželé, ale každý má svůj vlastní dům, v němž bydlí, aby jim manželství nezevšednělo - stojí prý vedle sebe a jsou propojeny "tunelem" :D.
Helena si zahrála ve spoustě Burtonovských filmů, často po boku Johnnyho Deppa. A musím přiznat, že tyhle filmy patří k mým nejoblíbenějším - tahle trojka je prostě neodolatelná :). Johnny, jakožto rodinný přítel, je dokonce kmotrem jednoho z jejích dětí.
Helenu mám ráda hlavně proto, že je svá. Klidně se prochází po červeném koberci v úchvatných výstředních módních kreacích a vypadá stokrát líp než vytuněné celebrity v šatech za statisíce.

---> víc fotek je pod perexem


"Svátek zamilovaných" - Kde se vzal?

14. února 2011 v 21:17 | M. |  svátky a zvyky
vd
Kdo by si toho nevšiml. Plyšoví medvídci s vypoulenýma prosebnýma očima, svírající huňatá červená srdíčka, výlohy plné blikajících kýčů do omrzení vykřikujících "I love you!!!" uměle pištivými hlasy, osamělé puberťačky v depresi na straně jedné a ty zamilované, urputně umanuté donést svému příteli alespoň jeden blikající nesmysl na straně druhé. A muži nosící po ulici růže v celofánu někde mezi tím. Každoročně vypukující komerčně srdíčkové šílenství, zvoucí se Valentýn - Svátek zamilovaných, jak ho lidé běžně vnímají. Kde se vzal? Je to další "kůl americký svátek", jak si většina lidí myslí, nebo je pravda trochu jinde?
Rozhodla jsem se, že se v tom budu chvíli rýpat a pokusím se předhodit vám Valentýn z trochu míň otřepaného úhlu.


Apocalyptica - Not Strong Enough

4. února 2011 v 15:31 | M. |  zajímavé
Čas od času dostanu chuť na Apocalypticu a při té příležitosti jsem narazila na jejich nový klip. Za to slovo "nový" mě neukamenujte, protože opravdu nevím, jak moc je nebo není nový :). Podstatné je, že se mi opravdu líbí a to jak klip tak písnička.

Apocalyptica & Brent Smith - Not Strong Enough
Amon Amarth - ochutnávka z alba Surtur Rising

3. února 2011 v 20:53 | M. |  info AA
aa
Nedávno se roznesla zpráva, že Amoni se v březnu chystají představit světu svoji osmou studiovku s názvem Surtur Rising. Mělo by se tak stát 29. 3. 2011.
Byl odhalen tracklist a obal alba (pod perexem), který je mimochodem neskutečně vkusně kýčovitý :) a vikingové se nás také snaží navnadit první zveřejněnou písní s typicky amonovským názvem War of the Gods. Již trdičně se deska točí kolem takřka nevyčerpatelné severské mytologie, tentokrát nejspíš se zaměřením na ohnivého obra Surtura. 
Upřímně musím říct, že jsem opravdu zvědavá s čím v březnu přijdou, protože jejich poslední počin Twilight Of The Thunder God se mi líbil opravdu hodně. Ochutnávka zní dobře, ale přecejen zas tak extra mě neodrovnala. Každopádně si myslím, že je na co se těšit a pořád doufám, že by Amon Amarth mohli dorazit na letošní Metalfest i k nám (když už budou v Německu) :).