Leden 2011

Fotky, co mě zaujaly

15. ledna 2011 v 18:40 | M. |  ►►Čarovné obrázky
Můj počítač začíná pomalu, ale jistě připomínat skříň se spoustou šuplíků - takovou tu velkou, co ji nejspíš najdete někde na půdě a nestačíte se divit, co všechno se v ní schovává. A tak jsem se před nedávnem vydala na průzkum děsivého množství složek a podsložek na disku, vzniklých mou několikaletou zálibou v hledání a ukládání fotek, citátů a obrázků, které se mi líbily.

Když jsem si prohlédla svoji sbírku, nedá mi to a musím se s vámi o ni podělit. Nebo aspoň o nějakou část. A zaměřím se na fotky. Předem musím říct, že neznám jejich autory ani nejsem schopna uchovat v paměti, kde přesně jsem je sebrala - dalo by se říct, že co mě nadchne, to uložím a tečka. To se dá pochopit, doufám. :)

Když o tom tak přemýšlím, nebylo by od věci udělat z toho něco jako "pravidelý článek" (i když u mě a mé nestálé aktivity to zní velmi pošetile). Takže začnu prvními deseti "poklady".

První je zelená, éterická. Napadá mě, že se těším na jaro.
green


R. I. P. 2010

4. ledna 2011 v 21:24 | M. |  oznámení
Byls tu s námi přesně 365 dní, to je 8760 hodin nebo 525600 minut, popřípadě 31536000 sekund (to podle toho, jak moc umíte počítat).
Provázel jsi nás věrně na každém kroku a stejně věrně nám nohy podrážel a zase nás zvedal a postrkoval dál.
Odešels náhle, v hodině, o které mnozí z nás z neznámích důvodů pouze slýchají od přátel a ač byli přítomni, nevzpomenou si víc.
Odešels pokojně, utopen v láhvi šampusu a spálen rachejtlemi. Viník neznámý.
Tak jsi pryč a my připíjíme krátce na Tvou památku, abychom se vzápění nezřízeně zlískali na počest roku nového, právě narozeného.

Byls fajn a dal jsi nám zabrat stejně, jako nám dá zabrat rok 2011. Ale jsme lidé a ti rádi a často věří v ještě lepší zítřky. 

Rest in peace roku 2010!
____________________________________________________________

Shodou okolností tomu nedávno taky byly tři roky, co vznikl tenhle blog. Článků bylo loni méně než předloni a je to tím, že jsem měla mnohem nabytější rok než předloni - myslím jako tam venku. :) Pokud bych ho měla shrnout, byl mimořádně vydařený v mnoha směrech a poučný v těch ostatních. Ale co, život člověku občas musí trochu nakopat p*del, aby si nezapomínal vážit těch mnoha směrů a poučil se z těch poučných.

No, to je zhruba všechno, co Vám chtěl básník říci (co tím chtěl říci je však věc maličko sporná...)
Zbývá jediné:
pf 2011

Takže Vám chci touto poněkud pozdní PFkou pogratulovat k úspěšnému absolbování roku 2010 a zároveň Vám přihrát dost štěstí na to, aby to šlapalo i v roce 2011 (pokud možno ještě líp)!

 *Markéta*:)