Prosinec 2010

Vánoční nálada dorazila!

23. prosince 2010 v 23:10 | M. |  tlachy
Dneškem snad předvánoční zmatek pominul a já si v náhlém záchvatu zodpovědné pracovitosti komplekně uklidila pokoj. A když mi odpoledne při balení dárků zapípala esemeska s kámošovým přáníčkem a já se lekla tak, že jsem se střihla do prstu, konečně na mě přišla vánoční nálada. :D Patrně potřebovala ten správný impuls (pevně doufám, že vy jste ji získali nějakým méně bolestivým způsobem).
A já mám chuť se o ni podělit. Proto tady máte pár písniček:

Jako první tu mám překrásnou píseň Johna Lennona - Happy christmas. Dnes se několikrát linula z rádia a tady taky nesmí chybět :) Mimochodem - stojí za to si ji občas poslechnout i mimo Vánoce.


Ozva času vánočního

18. prosince 2010 v 23:04 | Markét |  tlachy
Zdravím, ještě žiju. :)

Na jednu stranu je zbytečné psát sem o tom, jak z nějakého divného důvodu nedokážu cokoliv tvořit. Ale na druhou stranu jsem se tu neukázala tak dlouho, že už si drazí pravidelní návštěvníci musejí nutně myslet, že jsem se kdesi pohřbila pod sněhem, nebo se poslední listopadový den zkátka uložila k zimnímu spánku. Druhá možnost nehrozí, nejsem medvěd a tak moc (jak by mi bylo milo) nespím. První varianta však skoro nastala... (už jste někdy sedm hodin trčeli v zapadlém autobuse s metrovou závějí kolem?)

Podobná krize už tu byla na podzim. Teď je to trochu jiné - podzim byl filosoficky poetický, zima mě ubíjí. Potřebuju dobít baterky. Nejspíš nemám ráda teplotní extrémy, ono totiž v extra horkém létě taky prospívá skutečně máloco. Chci jaro. Občas přímo zoufale.

Navíc se k nám neúprosně řítí ony blahoslavené svátky klidu a pohody. Tak jako každý rok seznávám, že je to pouze rafinované krycí označení pro nezřízený chaos, který propuká všude, kam se hnete. A vůbec to není ten krásný tvůrčí chaos... Například už se nemůžete vydat obhlédnout oblíbený krámek s knihami, aniž by jste riskovali, že budete ušlapáni. A to ještě nepřišly ty poslední tři kritické dny, využívané nezodpovědnými osobami, nechávajícími nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Nebudu si hrát na svatou - jedu v tom s nimi (aspoň, že mi chybí jen dva).
Abyste rozuměli, já nemám vůbec nic proti Vánocům, mám je ráda. Třeba vánoční trhy miluju, chodím tam nasávat atmosféru a medovinu. Ale letos je všechno nějak jinak. Nějak prázději. Všechno hrozně letí a nějak mi nejde užívat si života.

Až aspoň trošku přijdu na to, jak to zase spravit, budu se věnovat blogu jako dříve trochu víc. Teď není na nic čas.

:)*M.

dd