Září 2010

Jiří Žáček - Blues o noční tramvaji

30. září 2010 v 21:26 | M. |  žáček
Nerada bych začínala každý článek větou: A protože je tu podzim... , ale nedá se nic dělat, tohle všechno má pořád stejnou příčinu. Je čas melancholický a já se zcela bezděky obklopuji poezií. Sbírky básniček mají tu příjemnou vlastnost, že se v klidu vejdou do tašky a když to potřebujete, najdete si básničku, která odpovídá vaší situaci... Původně jsem sem chtěla dát jinou, ale tahle mě uchvátila dneska v autobuse, nechť se líbí :).


(Jiří Žáček)

Blues o noční tramvaji


Noční tramvaj vozí flamendry a flinky
všechny noční ptáky
černý labutě
děvenky co včera zdrhly od maminky
řádný občani šly dávno na kutě.

Řádný občani si v kanafasu hoví
spí a nic je nerozžhaví doběla
nebudou se z lásky
šplhat do podkroví
nikdy nepotkají potmě anděla.

Nikdy nepotkají anděla co kleje
kočíruje tramvaj a všem zastaví
veze fůru smíchu
fůru beznaděje
připijte mu doma všichni na zdraví.

Galaxie světel studí na nároží
samota je děvka!
vždyť víš jaká je
a nás všechny čistý jako slovo boží
noční tramvaj veze
rovnou do ráje.

6

Emilie Autumn - fotky

28. září 2010 v 21:20 | Markéta |  ea fotky

Emilie Autumn

Jelikož tu máme podzim, přichází jedna várka fotek Emilie Autumn. Její oblečky mě nikdy nepřestanou fascinovat.
Fotky jsou z osobnosti.cz

Nirvana

28. září 2010 v 21:06 | Markéta |  grunge

Nirvana

Netřeba představovat tak kultovní věc jakou je právě Nirvana. Postačí, když napíšu, že byla založena v roce 1988 v americkém Seattlu a u jejího zrodu nestál nikdo jiný než legendární Kurt Cobain. Skupina dává základ hudebnímu žánru grunge a jejich hvězda stoupá strmě vzhůru. Nirvana nakonec zaniká v okamžiku, kdy roku 1994 vlastnoručně vyslaná kulka z pistole ukončuje Kurtův nelehký život.
On ani kapela však neumírají a navždy zůstanou v srdcích tisíců lidí jako jedna z největších hudebních legend.

 Doporučuju navštívit:  www.nirvana.webz.cz

. . . Hudba . . .

. . . Fotky . . .

. . . Články  . . .

U Nirvany víc než u čeho jiného platí, že nejvíce vypoví hudba sama, najdete tam totiž všechno, co potřebujete vědět - slova jsou zbytečná :). 


Wednesday 13

28. září 2010 v 21:06 | M. |  horror punk
Wednesday 13 je horror punková kapela z Ameriky. Dalo by se říct, že je to vlastně jakýsi projekt muzikanta Josepha Poola, který má na svědomí nejen zpěv, ale mnohdy i klávesy, kytary a basy. Také si píše věškeré texty, jež jsou povětšině inspirovány hororovými filmy.
I když písničky vypráví o mrtvolách jsou živé a energické, takové lehčí odreagování. Navíc se mi líbí Poolův hlas, obzvlášť v těch "pomalejších" kouscích (třeba Skeletons).

Hudba _

_ Fotky _

_ Myspace _

Citáty na září

23. září 2010 v 21:32 | M. |  ►►citáty
 To, aby mě nikdo náhodou nemohl obvinit z naprosté netečnosti ke světu, posílám dál něco moudřejšího než před pár vteřinami v předchozích řádcích... :)

Hudba někdy dokáže nahradit slzy.


Podzimní letargie

23. září 2010 v 21:27 | M. |  tlachy
Tak.

Hlásím úspěšnou novoškolní aklimatizaci.

A z nějakého důvodu mi nejde psát. A to cokoliv. Ani nevíte jakou práci mi dalo těchhle pár vět. Z nějakého důvodu mi taky jde jen velice obtížně racionálně myslet - podzim (miluju ho) je holt tak "poetická" doba, že se mi v hlavě líhnou jen samé filozofické úvahy o nesmrtelnosti chrousta (mimochodem odzbrojují mě svou důležitostí), dostavila se očekávaná tvůrčí krize a cosi, co by se dalo nazvat lhostejnou leností. A tak to dopadá tak, že zanedbávám a odkládám spoustu věcí. Uvědomněle a s vědomým (a bohůmžel taky jaksi uspojivým) odhodláním neměnit na tom ani ň. A v tomto bodě končí snad všechny stopy odhodlání, které je ve mně teď možno nalézt... Patrně jsem rozhodnuta počkat až zahřmí.
Vypadá to všechno až depresivně, ale není. Neustále (si) vytvářím nějaké iluze - a tohle je jedna z nich. Vždyť já se mám vlastně vcelku dobře, děkuji za optání (když se nikdo jiný nezeptá, musím si stačit sama :P) 
Často se mi zdá, že začínám šílet. Příliš brzy. (Nebo pozdě?)
A tak jediný způsob jak dát tady na svém milém blogu najevo, že stále ještě existuju, přežívám, tápám, bloumám, vymýšlím si, motám se, rozpadám se, kulhám, žiju, válčím, sním, spím, dýchám, doufám,... a někdy i všechno dohromady (ale ještě rozhodně neumírám!) je, napsat zmateně tragický a jemně sarkastický článek o své osobě, který vám sice nic nedal, ovšem mě přinesl alespoň jeden pozitivní poznatek - téměř po měsíci vyhrávám boj s vlastní leností a neochotou to otevřeně přiznat.

A jak se máte vy, moji drazí přeživší?

P.S. Vím, že jsem tu slibovala básničky. Objeví se. Vážně.*

m

Podzimní

2. září 2010 v 19:45 | M. |  moje obrázky
Podzim. Cítím ho ve vzduchu. Myslím, že k tomuhle už není třeba nic dodávat.
podzim
Možná přibyde i jiný článek, možná taky ne. Začátek školy a to všechno zatím nemám sílu komentovat.
Nejspíš sem dodám nějakou tu poezii, na kterou jsem se vrhla v poslední době - aktuálně jsem se dostala ke Gellnerovi, Lorcovi a Žáčkovi. Pár básniček se tu určitě objeví.