Červen 2010

Leprechaun - Rook Black Crow

27. června 2010 v 20:55 | M. |  zajímavé
Poslední dobou se bavím tak, že hledám nepříliš známé kapely a řeknu vám, že se dají najít skutečné poklady, časem se s vámi o ně podělím. To je taky důvod proč to tu teď zasypávám jenom písničkami, ale na nic jiného to není...

Leprechaun. Začíná to jako typický folk metal, ale pak je to přece jen trochu jiné. Chytlavá melodie, příjemný poslech. A dokonalý čertovský cover...


A jen tak mimochodem, děkuji tomu, kdo vynalezl hudbu, děsně mi pomáhá. 

Waylander

21. června 2010 v 21:27 | M. |  zajímavé
Pokud i vy rádi irskou atmosféru tak jako já, přijdete si na své. Pěkný poslech :)

Jsem zas jednou ukecaná...

20. června 2010 v 22:54 | M. |  tlachy
Zdravím :)
Doufám, že není zbytečné psát sem, že se těším na prázdniny. Vlastně ne tak docela, já chodím do tý naší šílený, stále překvapující školy celkem ráda :D (ne kvůli učení samozdřejmě). Ale poslední dobou to na mě nějak hrozně padalo, neměla jsem chuť k čemukoliv, žádnou inspiraci, nic. Prostě jsem jen chodila ode zdi ke zdi a byla už vážně zoufalá. Tyhle stavy jsou děsivý, je to jako když se na vás přilepí něco hnusnýho, co vám žere radost ze života i chuť k němu. Chcete se toho zbavit. A nejhorší je, že máte pocit, že vám od toho nikdo nedokáže pomoct, že jste na to sami.
Naštěstí jsou lidé, kteří vás zvednou a jsem ráda, že tu jsou.

Kdysi když jsem psala o jaru, tvrdila jsem, že všechno bude lepší. Nemýlila jsem se. Snad i teď bude všechno lepší. Dneska se mi daří, dodělala jsem velkej obraz a konečně si vyrobila náušnice z peříček. Když už jsem u peříček - tak před hodinou, než jsem zakotvila u fotbalu jsem přepínala programy v televizi a zaulaly mě tam věty - "Vždyť oni spadnou! - To nevadí, aspoň chvíli poletí." Krásná slova. Připomněla mi, že jsem ještě nevyzkoušela bungee jumping... No, co léto je dlouhé... :D
Jo a taky jsem si všimla, že v poli už jsou vlčí máky - miluju je. Jenom hrozně rychle opadají, když je utrhnete, proto je není moudré trhat - stačí se koukat. :)

Dobrá, to by stačilo, děkuji za pozornost. Ani nevíte jak je mi teď fajn.Mimochodem tenhle kočičák... To je prostě dokonalost sama♥ :D

Jiří Žáček - Měsíc sebevrahů

13. června 2010 v 21:43 | M. |  žáček
Úchvatná báseň, geniální verše... Na první přečtení mě prostě zaujala.

Jiří Žáček

Měsíc sebevrahů


Město si obléklo strakaté maskáče,
a kdo je naměkko, ten si to odskáče,
ochoří lyrikou, uchřadne do rána,
láska je prchavá jak fatamorgána.

Wanastowi vjecy

12. června 2010 v 19:21 | M. |  rock


Wanastowi vjecy

Wanastovky... Kdo by neznal alespoň z doslechu a alespoň jednu jejich písničku. Možná zjistíte, že ji znáte a ani nevíte, že je od nich...

Kapela začínala v roce 1988 jako studiový punkový projekt Roberta Kodyma a P.B.CH. Postupně však jejich obliba stoupá tak, že se z nich stává plnohodnotná kapela. Během času měknou - až do dnes, jak si lze všimnout. Od počátečního punku přešli k hard rocku, což jim vůbec neublížilo. Dnes však už je jejich hudba taková melodičtější a některé písničky jsou až příliš profláknuté (pár jich lze označit za cajďáky - můj osobní pocit).
Ovšem já na ně nedám dopustit a ráda si je poslechnu (až na ty cajďáky, samozřejmně :D).

Myslím, že u této kapely nemusím smolit podrobnou biografii ani ji sáhodlouze popisovat, protože je poměrně známá. Pokud vás zajímají dějiny Wanastovek, mrkněte se třeba na Oficiálky

... Ochutnávka bude brzo! ...

A dál ještě pár starších fotek, které mám moc ráda...


Nox Arcana - popis

12. června 2010 v 17:57 | M. |  nox arcana
Psal se rok 2003, když dva skladatelé Joseph Vargo a William Piotrowski vyjevili své dekadentní neoclassical, ambient, darkwave Tajemství noci, Nox Arcana...
Nebáli se ponořit do tajemných stínů, hororových historek, prastarých bájí a děsivých příběhů a to, co tam našli, nechali znít z hrdel svých nástrojů. Prostřednictvím hudby tak před námi ožívají třeba dechberoucí příběhy z pera Edgara Allana Poa, stíny šeptají řádky ze zažloutlých knih a kdesi se ozývá havran.
Můžeme kráčet starým pohádkovým lesem, kde ožívají zapomenuté dětské strachy. Vydat se mrazivou pustinou ve stopách zimního rytíře. Naslouchat hučení moře a pirátským báchorkám. Bloudit ve stínech Karpat s vlčím vytím za krkem a pak otevřít stříbrnou rakev spícího upíra. Slyšet zpívat anděly nebo tvořit legendy s mečem a dračí krví.
Stačí se jen protáhnout starobylou skřípající branou, kterou pánové Vargo s Piotrowskim pootevřeli a vydat se tmavou viktoriánskou uličkou do jiného světa. A pokud se bojíte, že byste zabloudili, nechte se zlákat a nahlédněte alespoň klíčovou dírkou...

- - Hudba - -

... Oficiální stránky ...

... Myspace ...


Obrázek

Joseph Vargo
Zakladatel a také producent Nox Arcana. Mimo jiné také úžasný malíř fantasy a gothic motivů. Jeho dílem je např. gothický tarot, 2 vlastní knihy obrazů a mnoho obalů knih a CD (včetně CD Nox arcana). Vargo je opravdu všestraný umělec, protože také píše knihy, ta poslední se jmenuje: The Legend of Darklore Manor and Other Tales of Terror.

William Piotrowski
Tento hudební skladatel a inženýr začal svoji kariéru už 15 letech. Hraje na několik hudebních nástrojů, proslul svými temnými a nadpřirozenými skladbami a znalostí digitální technologie. V součastné době studuje na Kent State University hudbu a umění.

S jejich tvorbou se setkáme také v několika nezávislých filmech a role-play hrách, popřípadě je působivou kulisou při všemožných tématických akcích.

Diskografie:

2003 - Darklore Manor
2004 - Necronomicon
2005 - Winter's Knight
2005 - Transylvania
2006 - Carnival of Lost Souls
2006 - Blood of Angels
2006 - Blood of the Dragon
2007 - Shadow of the Raven
2008 - Grimm Tales
2008 - Phantoms of the High Seas
2009 - Blackthorn Asylum
2009 - Winter's Eve

Na závěr musím říct, že informací o tvůrcích na českém netu je tak málo, že mi nezbylo než překládat a překládat...

citáty

6. června 2010 v 19:33 | M. |  ►►citáty


Moudré je milovat anděly a vycházet s čerty.Hero of war

3. června 2010 v 21:46 | M. |  myšlenky
Zcela náhodou jsem objevila tuhle písničku.
Je smutná. Hodně.
Jmenuje se Válečný hrdina. Ovšem to jméno je velmi zavádějící, jak zjistíte, když si přeložíte text. Teprve po jejím poslechu mě napadlo, že válka vlastně nemá takové hrdiny.
Hrdinové jsou doktoři v polních nemocnicích na frontě, hrdinové jsou lidé, kteří riskují život, aby dostali do zemí postižených válkou jídlo, pro ty kdo za ni nemohou, ale nejvíc trpí. Hrdinové jsou novináři, kteří na tyto problémy upozorní svět. Za válku totiž vždycky platí neviní. Ale trpí všichni.

Ne, já tomu přece nemůžu rozumnět, řeknete si. Netýká se mě to. Ale za válku si člověk může sám. Mocní hlásí mír, ale někde hluboko pod povrchem mysli, v jejím temném zákoutí má každý ukrytou touhu a potěšení z boje. Je to v nás, je to v nás lidech. Rádi se hádáme, rádi s někým diskutujeme, rádi bojujeme, rádi dokazujeme své hrdinství. Kdyby tomu tak nebylo, nebyli by žádné války.
Kdysi jsem slyšela tuhle větu: Který tvor je natolik hloupý, aby válčil? To dělají jen lidé... Je to tak.

Tady je text i překlad...


Powerwolf - Seven Deadly Saints

3. června 2010 v 21:22 | M. |  zajímavé
Onehdy jsem se tu rozplývala nad skupinou Powerwolf, co jsem viděla na festu... Tohle je písnička z alba Bible of the beast, která podle mě má skutečně něco do sebe. :)