Květen 2010

Metalfest 2010 Plzeň - 3.den

31. května 2010 v 21:00 | Markéta |  report
Třetí den jsem se znovu těšila na další vyhlédnuté kapely. Jednou z nich byli i čeští Silent Stream of godless elegy. Docela mě zklamali. Po chvíli poslechu už mě to nebavilo a zpěvák mi navíc tak trochu lezl na nervy. Opravdu nic moc. Dokonce i má vcelku oblíbená I would dance zněla skutečně divně.
Po této smutné zkušenosti jsme se odebrali až úplně nahoru a jali se prohlížet krámky se "suvernýry". Snad ani nestojí za to psát, že jsem si zapomněla peníze a tudíž si nic nekoupila...


Metalfest 2010 Plzeň - 2. den

28. května 2010 v 20:49 | Markéta |  report
Druhý den jsme dorazili do amfíku právě, když nastupovala kapela Powerwolf.
 Ty varhany byly slyšet už v parku před zoologickou a já hned přidala do kroku. Powerwolf mě zaujali jak svojí krásnou hudbou, tak svým zjevem a rekvizitami, které připomínaly nějakou černou bohoslužbu. Škoda jen, že hráli asi v půl 2 odpoledne, když svítilo slunce a bylo horko a proto se nevytvořila patřičná atmosféra, která by při večerním vystoupení jistě nechyběla. Ze svého stanovistě v hledišti jsem však slyšela dost, abych si je doma ráda připomněla.


Metalfest 2010 Plzeň - 1. den

27. května 2010 v 20:10 | Markéta |  report
V pátek a celý víkend jsem strávila na Metalfestu v Plzni. Byl to úžasný zážitek. :)
Nejenom, že jsem viděla spoustu svých milovaných kapel, ale objevila jsem taky několik nových, které jsem neznala, ale opravdu mě strhly :). Našli se také skupiny, na které jsem se těšila, avšak zklamaly mě.
Protože mám spoustu fotek, z nichž mám velkou radost, napíšu článek o každém dni a přidám je. Do jednoho by se nevešly.
Ještě malá poznámka - videa moje nejsou takže sem házím jen odkazy, ale fotky jsou moje všechny.

Tak tedy den první.


Upozornění

15. května 2010 v 20:36 | M. |  oznámení
Dobře vážení,
už delší dobu mám v plánu trochu roztřídit, uspořádat a hlavně zpřehlednit menu. Pořád si říkám, že to udělám, ale až dnes mám na to tu správnou náladu. Takže se nedivte, že to tu nějakou dobu bude spřeházené nebo zmizí některé články atd. (zase se objeví) Netuším totiš, zda mi elán vydrží a stihnu to dneska na jeden zátah. Uvidíme. :)

Dodatek: Dokonáno jest! Teda alespoň ten základ. A trvalo to dýl než jsem si myslela... :D

Téma týdne

9. května 2010 v 20:29 | M. |  myšlenky
Už je to dýl, co se na blog.cz objevilo Téma týdne.
Zpočátku mi to přišlo jako dobrý nápad. Ovšem potom, co jsem se několikrát pokusila předčíst si nějaký článek z těch, co se na téma týdne objevují ve výpisu na vstupní straně blogu.cz, mi došlo, jak jsem byla naivní. 80% z článků jsou totiš dlouhatánské odborné texty zkopčené z wikipedie (samozdřejmě beze zdroje). Ovšem to jsou ty lepší případy. V některých totiž najdete třeba 3 až 5 vět psaných pomocí vypatlátoru (který mají dotyčné patrně i na mozku), které absolutně nemají smysl, nebo obsahují tvrzení typu: Tak já nevím co bych řekl/a, ale chci aby byl napsaný článek na každé téma týdne. Tak zatim čau.
To je kvalita.
Nedá mi to, abych se s vámi nepodělila o perličku, co jsem objevila. Ostatně, dělám jí tím vlastně trochu reklamu...

Tady Vypadá to, že k nejlepšímu, krásnému a vševědoucímu blogu se ještě nedonesla informace o tom, že ve slově pohybově se píše y.

A autorčin další pokus . Ať se snažím sebevíc ne a ne té větě porozumět :).

Myslím, že to stačí k tomu, abyste si udělali představu o tom, k čemu se téma týdne zneužívá. Ale tedy tenhle týden musím říct, že to není takový děs jako obvykle. Tanec je hezké téma, ke kterému se dá napsat spousta pěkných článků a nápadů.
Možná si někdo řekne proč nepíšu na téma týdne já, když mám teď tyhle řeči. Musím říct, že mě zatím žádné neoslovilo.
Ale napadlo mě, že by bylo mnohem zajímavější udávat aktuální témata, aby se diskutovalo o problémech kolem nás, o něčem závažnějším. Zajímaly by mě ty názory...
Pak by totiž bylo i pro růŽoVoučqé blOgGííísqi mnohem obtížnější napsat článek jen proto, aby si zvýšily návštěvnost.

Icubus Succubus - Belladonna and Aconite

7. května 2010 v 20:48 | M. |  zajímavé
Zdravím.
tak se tu musím zase ukázat :).
Tohle je písnička kterou mi dnes náhodou vyplivla mp3ka při cestě domů autobusem. Nevím co přesně, ale něco se mi na ní velmi líbí. A když jsem se přes to špinavý autobusový okno dívala na zelené louky a lesy a kvetoucí třešně a nad tím ty ocelově šedý mraky, byla ta písnička ještě hezčí.