Prosinec 2009

Eluveitie - Thousandfold - klip je venku!

25. prosince 2009 v 19:04 | Markéta |  klipy eluveitie
Tak tady je konečně klip k písni Thausandfold, se kterým tady už v několika článcích otravuju. Pohleďte! :D


Líbí se mi (sice je tam vidět ten holubník, ale to nic) písnička je krásná a Chrigelovi to sluší :)

Kdo kde nosí dárky?

25. prosince 2009 v 18:39 | Markéta |  svátky a zvyky
Jesli vás někdy napadlo, kdo asi nosí dárky na Vánoce v jiných zemích, můžete se podívat. Ale ať už u váš byl Ježíšek, čarodějnice nebo kozel snad jste dostali to, co jste si nejvíc přáli. :)

Finntroll - nové album na obzoru - info

23. prosince 2009 v 21:38 | Markéta |  info
22. 2. 2010 se nás Finntroll opět chystají zahltit čerstvou dávkou "hummpa metalu" (či jak to mám nazývat). Album se jmenuje Nifelvind a jeho tracklist je zde:

1. Blodmarsch (intro)
2. Solsagan (The Saga of the Sun)
3. Den Frusna Munnen (The Frozen Mouth)
4. Ett Norrskensdåd (The Deed of the Northern Lights)
5. I Trädens Sång (Within the Song of the Trees)
6. Tiden Utan Tid (Time without Time)
7. Galgasång (The Gallows Song)
8. Mot Skuggornas Värld (Towards the World of Shadows)
9. Under Bergets Rot (Under the Root of the Mountain)
10. Fornfamnad (Embraced by the Ancient)
11. Dråp (Murder)


První ochutnávka už je venku a tak si poslechněte Under Bergets Rot :)A s novým albem nová image... Nepopírám, že mě to trochu vyděsilo, obzvláště Vreth - ostatní jsou dobrý, ale on je tam mezi nimi jako pěst na oko... Ale jsem na to zvědavá.


A poslední upoutávka je making of nového klipu k písni Solsagan aneb barvičky, nevinná dívka, jeskyně a řev :) Vypadá to doobře :)


Zapomněla jsem se zmínit o zajímavých růžových pantoflích jistého pana trola... :P


Eluveitie - Thousandfold a nové fotky

23. prosince 2009 v 21:37 | Markéta |  klipy eluveitie
Dnes 23. 12. zveřejnili Eluveitie první píseň z chystaného alba - Thousandfold. Prý jako vánoční dárek fanouškům. Kdesi jsem četla, že klip by měl přijít brzo ;)


Osobně se mi to opravdu líbí.

Ensiferum - promo fotky

23. prosince 2009 v 21:37 | Markéta |  ensiferum klipy
Krásný :)

2 náhodné objevy aneb Když je něco moc profláknutý...

18. prosince 2009 v 22:17 | Markéta |  Srandičky
.... tak je podobná odezva jen otázkou času. Některé věci se prostě omílají a nafukují až příliš často. A tu jsou následky :D

Amon Amarth - Guardians of asgaard

13. prosince 2009 v 15:13 | Markéta |  klipy AA
Klip k písni Guardians Of Asgaard. Písnička z nejnovějšího alba Twilight of the thunder god.


Ensiferum - From afar

6. prosince 2009 v 21:47 | Markéta |  ensiferum klipy
Aby toho dnes nebylo pomálu dávám sem relativně nový klip od Ensiferum v rámci nedávno vydaného alba From afar (mám ho sice doma, ale na klip jsem si vzpomněla až teď). Pokochejte se zejména tajemně stojícími členy (ne pořád nebojte) v pěkných kostýmech a perfektně chraptícím Petrim (ne pořád) ;) Teda mimo jiné.... :D

Ensiferum - From Afar


Eluveitie - trailer k novému albu

6. prosince 2009 v 21:30 | Markéta |  články eluveitie
Eluveitie nám v brzém čase (19. 2. 2010) předhodí své nové album, nesoucí název: Everything Remains as It Never Was.


Na Youtube se objevil trailer k novému albu. Má dvě části. Pro nás přínosnější je jistě part 2, který obsahuje kousek z chystaného klipu. Zdá se, že nás Eluveitie předchozím počinem Evocation I..... ukolébali do příjemného folkového opojení a teď se nás chystají skutečně nakopnout, protože ukázka je o poznání tvrdší řekla bych i než Spirit a Slania, ale podle kousku jednoho songu se soudit nedá, takže se opravdu moc těším s čím přijdou. Ovšem jak řekl Chrigel bude to ,,nejtvrdší, nejtemnější a nejmelancholičtější" ;)

part 1


part 2


Jinak

6. prosince 2009 v 20:58 | Markéta |  myšlenky
Také často vidíte snahu o vytvoření co nejvěšího streotypu, nebo nejakého ideálu?
Nedávno mě to znovu napadlo v souvislosti s "novou" maturitou, kdy se prý dva učitelé musí naučit hodnotit písemku přesně stejně (čti stejně přemýšlet). Jako kdyby to šlo...
Nemám ráda stereotyp. A přesto ho prožívám dnes a denně. Ovšem s tímhle typem stereotypu se musíme vyrovnat (škola, atd.), je jenom na nás, abychom si ho nějak ozvláštnili.
Spousta lidí si stěžuje na nudu, na to že nic nikdy nezažili. Ale místo, aby si společnost položila otázku jak to změnit? drží se zavedené šedi zuby nehty a udatně se brání všem narušitelům běžného pořádku. Teď mě v téhle souvislosti napadá slogan z televizní reklamy na pivo Kdy jsi naposledy udělal něco jinak? Lidé co dělají věci jinak, vypadají jinak nebo jinak myslí jsou pobuřující. Ne, jenom se vymanili z šedivého oparu a žijí po svém. Každý by to měl někdy vyzkoušet (ale ne proto aby byl jiný, ale jen sám pro sebe).
Pak je tu ten ideál, který je nám vnucován ze všech stran. Stačí se rozhlédnout. Vemte si takovou "ideální ženu" z plakátu. Je hubená, má bezchybnou pleť, krásné vlasy, prsa trojky (minimálně), dlouhá nohy na jehlách, plné rty, veliké oči a bezduchý úsměv. Toho grafika, který ji retušoval nevidíme. A malé holky hubnou a umírají. Proč se ničit pro dokonalost (nedosažitelnou). Ale to je na jiný článek...
Nebo ideál oblečení. Nezdá se vám občas, že lidé na ulici jako by nosili uniformu? Kde je to napsáno?
Něco co někde vypadá jinak je hned předmětem přehlížení a pohoršení. Ale určitě každej máme něco, co bychom rádi udělali, nebo si vzali na sebe, ale bojíme se, co si o nás společnost pomyslí. A tak existujeme dál a čekáme až se něco změní. Ale ono ne. A co když třeba najednou onemocníme nebo se nám něco stane nebo zanikne svět. Odejdem s tím že jsme vlstně nic nestihli. A proto: Dělejme věci jinak, aby to stálo za to!

(print image)
Obrázek: deviantart.com