Listopad 2008

Změna

29. listopadu 2008 v 21:41 | M-a-Rkéta |  oznámení

Zdravím!

Změnila jsem design. Nejsem spokojená, ale nemám už chuť ani sílu ho dneska předělávat. Měla jsem vybranej suprovej zimní obrázek, ale nějak mi sem nejde vložit...
Jinak včera jsem viděla novej film Twilight (Stmívání). Jsou i lepší ale, pochopila jsem děj i když jsem nečetla knížku. Samozřejmě ten nejhezčí chlap z celýho filmu (schodou okolností největší záporák) to nepřežil (ovšem ten nejprotivnější to zachránil na celý čáře) - ach jo =´( Taková nespravedlnost...
Jeho fotku jsem si nemohla odpustit:

Thór

23. listopadu 2008 v 21:25 | M-a-Rkéta |  bohové severu

Thór


Thor je v severském pantenolu druhým nejdůležitějším bohem, a to hned po Ódinovi, který je jeho otcem. Jeho matkou je Fjörgyn, bohyně země. Thórovou ženou je Sif, se kterou má dceru Trúd. Jeho znakem je svastika (je to starý symbol používaný v mnoha kulturách. Dnes ji však známe jako hákový kříž a symbol nacismu.) jakožto symbol pohybu a energie. V literatuře také označován jako Ásathór či Hromovládce. Mezi jeho rostliny patří jasan, cesmína, líska, dub, kopretina, jeřáb, sporýš, bříza, dobromysl, sedmikráska, hlodáš, kopřiva, bodlák a hloh.
Jeho jméno v němčině (Donar) znamená hrom, což naznačuje jednu z jeho hlavních schopností, vládu nad bouřkou a blesky. Staří Germáni věřili, že když člověka zabil blesk, tak to byla právě Thórova vůle. Jedním z atributů Thóra je mocné kladivo Mjollni, které Thór vrhá v podobě blesku a po dopadu se mu vrací do ruky. Mjollni ale Thórovi neslouží jen k boji s obry, což jsou jeho úhlavní nepřátelé, ale používá ho i k orání půdy a tím ke zlepšení úrody. Thórovi patří ještě dva kouzelné předměty: kouzelné rukavice, které mu umožňují chytat jeho kladivo, a opasek síly, který ještě zvyšuje jeho již tak obrovskou sílu.

A jak vlastně tento bůh válečníků i rolníků vypadá? Je klasickým vyobrazením silného vikingského bojovníka, postava hromotluka, rudé vousiska spletené do copánků, oblečen do kožešin a v ruce třímá kladivo.
Boha na jeho cestách kromě neodmyslitelného kladiva často doprovází kozlové Tanngnjóst a Tanngrisni, kteří táhnou jeho vůz. Jsou kouzelní, a proto když je Thór večer sní (poznámka: pěknej nevděčník nemyslíte? =D), ale nechá kosti i kůži, ráno jsou kozlové opět celí. Jeho sluhové jsou Tjálfi a Röskva. Dalším jeho častým společníkem a našeptávačem je Loki, který je vlastně zdrojem většiny Thórových potíží, ze kterých mu poté pod hrozbou násilí opět pomáhá.
Při poslední bitvě, soumraku bohů, zápasí Thor s obrovským hadem Midgardsormem.
Po anglosaském převzetí římského kalendáře byl Thorovým dnem 5. den v týdnu čtvrtek.
.
další obrázky pod perexem----------->

Ódin

23. listopadu 2008 v 19:55 | M-a-Rkéta |  bohové severu

ÓDIN

Ódin je hlavní bůh severského panteonu. Patron básníků, bojovníků a státníků, bůh smrti, války a magie. Je také bohem extáze, extatického básnění a šamanských kouzel. Dokáže měnit podobu, ovládat mysl nepřátel, věštit a čarovat. Jako všichni Ásové je legendárně praktický. Spolu se svými dvěma bratry patří mezi stvořitele lidí, kterým dal do vínku dech a život. Obětoval se pro lidstvo, aby získal runy a za své levé oko dosáhl při pití z Mímiho pramene (či Mímiho studny) "moudrosti věků". Bývá popisován jako starší mohutný vysoký jednooký muž. I jemu byly v dávných dobách přinášeny lidské oběti. Mezi jeho rostliny patří jasan, jmelí, dub, laskavec, styrač a jilm.Jsou mu podřízeni havran a vlk (zvířata symbolizující boj).
Ódinovi je připisována spousta magických artefaktů. Patří mu oštěp Gungnir, který nikdy nemine cíl a má na hrotu runy zaručující právo. Jím vykonal první vraždu, která spustila válku s Vany. Dále to je kouzelný prsten Draupnir, z něhož se každou devátou noc objeví dalších osm prstenů, osminohý kůň Sleipni a dva havrani, Hugin a Munin (Myšlení a Paměť), kteří každou noc létají nad zemí a přinášejí Ódinovi zprávy. Jeho dnem je středa.
Shromažďuje bojovníky ochotné bojovat s ním při ragnaröku a žít ve Valhalle. To umožňuje buď padnutí v bitvě nebo rituální poranění kopím, tzv. Ódinovo znamení. Ódin má tři sídla v Ásgardu. Prvním z nich je Gladsheim, rozlehlá hala, kde předsedal soudům. Jeho trůn Hlidskjalf stojí ve Valaskjálfu postaveném z pevného stříbra, což je druhá z jeho síní v Ásgardu, z něhož je vidět do všech devíti světů. Třetí je Valhalla, hala padlých, kde Ódin přijímá duše padlých válečníků. Jako vůdce armády mrtvých válečníků způsobuje noční bouře. Společně s Lokim a Thórem patří k nejdůležitějším severským bohům.
Ódin měl několik žen a je otcem mnoha dětí. Se svou první ženou Frigg měl nejlaskavějšího syna Baldra. Je také otcem slepého boha Höda.
.
až na pár drobných úprav je to z www.cs.wikipedie.org
.
obrázky pod perexem--------->rozcestník

23. listopadu 2008 v 13:59 | M-a-Rkéta |  Mytologie

.
.
.
.
.
.
.
Konečně jsem vytvořila tuhle rubriku, kterou mám v plánu už dlouho, ale sami jistě uznáte, že je to dost obsáhlý téma a časově náročný na psaní článků apod. Takže prosím: mějte strpení, zatím pracuju na rozcestnících a v průběhu času sem vše přidám. Díky za pochopení ;)

The Kedrigern Chronicles by ed cox

Tarja Turunen-foto

16. listopadu 2008 v 19:03 | M-a-Rkéta |  NIGHTWISH VSE

tarja_my_lust's photo from 9/25/08
.
Vypadá prostě skvěle =)

Anette vysvětlila odchod z pódia...

16. listopadu 2008 v 18:07 | Markéta |  aktuálně hudba
Že by konečně rozřešení?
Nedávno jsem sem vložila článek o události na brazilském konzertu Nightwish, kdy se Anette rozplakala a předčastně zmizela z pódia. Důvodem prý bylo Anettino těžké životní období. Dnes jsem objevila krátké oznámení o důvodu, který uvedla sama zpěvačka. Její odchod prý zavinil hustý kouř na pódiu, kvůli kterému ztratila hlas a musela odejít. Hned druhý den Nightwish odehráli normální konzert v Riu.
Je mi jasné, že nějak to odůvodnit asi musela, ale pokud to zapříčinil skutečně ten zákeřný kouř, nebylo nic snazšího než poodejít do jiné části pódia, kde se momentálně nevyskytoval a říci do mikrofonu aspoň něco na omluvu. Zvláštní ovšem je, že Marco o hlas nepřišel apod.
Nevím jak vy, ale podle mě by bylo mnohem lepší zůstat u prvního a jistě mnohem pravdivějšího vysvětlení s těžkou životní fází, než podat fanouškům takový blábol.
Chápu, že rozebírat své problémy veřejně nechce (a kdo by chtěl?), ale to po ní nikdo nežádá, stačil by náznak-a lidi by to vzali. Ale tohle?
No nevím to je můj názor....
Jestli se chcete podívat na to interview je TADY ale není to přeložené......

Victoria Francés-životopis+fotky

15. listopadu 2008 v 18:15 | M-a-Rkéta |  ◄◄Victoria Francés-obrázky

Victoria Francés se narodila 25. října 1982 ve Valencii ve Španělsku. Většinu života však tráví v Galicii.
Cestuje po mnoha městech Evropy jako do Londýna, Paříže a přijme silný vliv romantické gotiky a autory jako Goethe, E.A. Poe, Baudelaire nebo Bram Stoker.
Aktuálně pokračuje ve studiích Bellas Artes (Krásná Umění) na Facultad de San Carlos de Valencia.
Její první práce profesionálního ilustrátora byly přední strany knih a spisů na objednávku.
Její nejnovější práce jsou publikace jejích prvních ilustrovaných knih: Favole Lagrimas de Piedra, Favole 2: Liberáme a Favole 3: Gélida Luz, začala být uznávaná jako Artista revelación en el Salón del Cómics de Barcelona del aňo 2004, čímž její předchozí kresby byly publikovány i do jiných zemí, než pouze ve Španělsku.
.
Pár dalších fotek pod perexem----->Kirsi Salonen-opět

14. listopadu 2008 v 19:21 | M-a-Rkéta |  kirsi salonen
Nějaké obrázky od Kirsi Salonen už tu mám, ale nevím, které už tu byly tak mi odpusťte když se budu opakovat....
img98/848/kesyttajaflatgx2.jpg
.Můj oblíbený-(nahoře)
.

Nightwish: Anette utekla se slzami z pódia

13. listopadu 2008 v 19:20 | Markéta |  aktuálně hudba
Co se děje v Nightwish?
Jak už jistě všichni víte, skupina Nightwish někdy v září vypustila do světa zprávu, že Anette Olzon náhle vážně onemocněla a z toho důvodu bylo zrušeno několik koncertů v USA. Žádné jiné přesnější informace (pokud vím) nebyly fanouškům poskytnuty. Dne 10.11. 2008 měli Nightwish konzert v Brazílii, konkrétně ve městě Belo Horizone. Chvíli před koncem songu ,,The poet and the pendulum" však Anette najednou propuká v pláč a se slovy ,,I'm really sorry." odchází z pódia. Naštěstí Marco profesionálně zachraňuje situaci, chopí se mikrofonu, dozpívá píseň a skupina nasazuje dva covery. Poté Nightwish předčasně (mělo následovat ještě 6 písní) ukončují konzert.
Co přesně se tedy vlastně stalo? Slyšela jsem několik variant a začnu těmi méně pravděpodobnými. A totiž: asi tak v 9 vteřině videa (dole) prý na Anette kdosi zakřičel něco o Tarje. To si nemyslím - něco tam slyšet je, ale ten zvuk je natolik mizerný,že se to nedá dešifrovat. A i kdyby, myslíte si,že by si někdo zaplatil lístek jen, aby ji mohl rozhodit? I když si myslím, že tohle by ji tolik nerozházelo... Vypadala špatně už před tím. Daleko pravděpodobnější je druhá verze: Anette se totiž právě rozvádí a její syn jí byl zřejmě odebrán z péče.Tomu by odpovídala i část písně, kde se to stalo.Odůvodnění tohoto brazilského kolapsu prý bylo, že:,,Anette se právě nachází v těžké životní fázi a stále ji provází deprese a smutek".
Každopádně je jasné, že by to chtělo nějaké oficiální vyjádření od skupiny.
Nemůžu si pomoct, ale musím si klást otázku: Jak to bude s Nightwish dál? Je to jen chvilková krize nebo něco víc? Pokud to Anette skutečně psychicky nezvládá, co se bude dít? Osobně mě totiž nejvíc zneklidnilo tvrzení: Co přesně se nyní v kapele děje není známo.
Rozhodně však nechci malovat čerta na zeď.
.
Video z brazilského konzertu:


A ještě malý dodatek.Já sama upřednostňuju Tarjin zpěv a nějak nechápu co ze sebou právě Anette provádí, ale to neznamená, že jí přeju něco zlého. Snad se brzo oklepe.Jinak jak už jsem jednou řekla tohle by opravdu chtělo vyjádření Nightwish jako celku.

Honey and sulphur-nový klip COF

9. listopadu 2008 v 18:16 | M-a-Rkéta |  videa COF


.
Ta písnička je dokonalá-skutečně mě uchvátila! Co se týká klipu,ten má opravdu něco do sebe-je zvláštní.Obzvlášť se mi líbí v závěru Dani na konci chodby s - nejdřív mi připadalo že je to svícen a pak že mu hoří prsty - prostě s ohněm! (=
.
Natáčení probíhala v jakýchsi Jiholondýnských jeskyních.
Přikládám ještě Making of Honey and Sulphur.Je to fakt zajímavý.
.

Nové CD Cradle of Filth-Godspeed on the devil´s Truder

9. listopadu 2008 v 17:54 | M-a-Rkéta |  články COF
Dne 28.9.2008 vyšlo nové album Cradle of Filth s názvem:Godspeed on the devil´s Truder.Jedná se o 8.studiové album.Dlouhé je 72minut a obsahuje celkem 13 skladeb.Pojednává o skutečném sériovém vrahovi Gillesi De Raisovi,žijícím v 15.století ve Francii.Byl to bohatý šlechtic,který prý bojoval po boku Johanky z Arku.
.

.
.
Playlist:
01. In Grandeur And Frankincense Devilment Stirs
02. Shat Out Of Hell
03. The Death Of Love
04. The 13th Caesar
05. Tiffauges
06. Tragic Kingdom
07. Sweetest Maleficia
08. Honey And Sulphur
09. Midnight Shadows Crawl To Darken Counsel With Life
10. Darkness Incarnate
11. Ten Leagues Beneath Contempt
12. Godspeed On The Devil's Thunder
13. Corpseflower