Leden 2008

Van Helsing (2004)

28. ledna 2008 v 20:14 | Markéta |  ►►Filmy
bSlyšela jsem na tenhle film spoustu názorů, které byly ve směs kladné. I mě se líbil a ráda se na něj znovu podívám.

Van Helsing vznikl v roce 2004 a řežíroval ho Stephen Sommers. Hlavní roli Gabriela (Van Helsinga) obsadil Hugh Jackman, v roli Anny se objevuje Kate Backinsale (Underworld) a charismatického Draculu ztvárnil Richard Roxburgh, potom David Wenham (Carl), Elena Anaya (Aleera), Samuel West (Viktor Frankenstein), Will Kemp (Velkan Valerius), Alun Armstrong (kardinál Jinette), Robbie Coltrane (pan Hyde) a taky několik Čechů:Dana Morávková (vesničanka), Marek Vašut (vesničan) a Jaroslav Vízner (voják)
Film začíná černobílou minulostí a my jsme svědky zrození Frankensteinova monstra, smrti doktora Frankensteina, prvního Drákulova výstupu a zřícení hořícího mlýna. Poté už se přesouváme do barevné ,,přítomnosti". Temnou pařížskou nocí se prohání slavný doktor Jekyll pronásledován Van Helsingem - lovcem temných bytostí ve službách církve. Po nepříliš slavném incidentu s Jekyllem v Nothredamu dostává Van Helsing nový úkol. Za pomoci mnicha Carla se má vydat do temných Transylvánských hor a pomoci cikánské pricenzně Anně Valeriové a jejímu bratrovi konečně zabít obávaného Drákulu, aby jejich předci mohli vztoupit za nebezkou bránu. Má se tam stát dříve než rod Valeriů vymře. Ještě před Van Helsingovým příjezdem je však Annin bratr Velkan proměněn ve vlkodlaka a musí sloužit Drákulovi. Anna je sama, čelí neustálým útokům Drákulových nevěst a snaží se nalést vchod do jeho království a zabít ho. Zpočátku Van Helsingovu pomoc odmítá, ale nakonec se rozhodnou spojit síly a odhalují jedinou cestu ke spáse rodu Valeriů. A možná i Van Helsingově minulosti...

Film je plný úžasných scén a efektů. Užijete si vlkodlaky, upíry, skřety i klasické hororové postavy.

Underworld: Vzpoura Lykanů (2009)

28. ledna 2008 v 19:31 | M. |  ►►Filmy
l
Druhý díl Underworldu jsem sem ani nedávala, protože se mi moc nelíbil, ale třetí si neodpustím.

Abychom nejdřív předešli zmatkům, musíme vědět, že třetí film se odehrává hluboko v minulosti, dávno před událostmi z dílu prvního. Vracíme se v čase a snad budou i vysvětleny i některé nejasnosti.
Ve filmu se ocitáme ve světe, kde mají upíři navrch nad všemi ostatními rasami, obývají obrovskou kamennou pevnost, lidé jim platí daně a lykani jsou zotročeni, aby jim sloužili. Za hradbami pevnosti je jen neprostupná divočina, kterou obývají dávní předkové lykanů, původní vlkodlaci, kteří nemají lidskou podobu.
Hlavní postavou je mladý lykan Lucien (Michael Sheen), který žije v pevnosti a je oblíbeným "psem" aristokratického vládce Victora (Bill Nighy). Proto nežije zavřený v podzemí jako ostatní otroci, ale pracuje nahoře jako kovář. Lucien však udržuje tajně vztah s Victorovou dcerou Sonjou (Rhona Mitra)a přemýšlí o útěku. Ten se mu nakonec zdaří se Sonjinou pomocí a spolu s několika dalšími lykany uprchnou do lesů.
Láska Luciena a Sonji je však zakrátko odhalena a Sonja otci přizná, že čeká dítě. Victor je nemilosrdný a ona má být popravena. Když se to Lucien dovídá, vrací se do pevnosti, aby ji zachránil. Je však zajat a Sonja mu zemře před očima, spálena slunečním světlem. Lucien už nemá co ztratit, organizuje vzpouru, sbírá vojsko lykanů a útočí na Victora a jeho upíry. Když upíří pevnost padá je jasné, že nic nekončí. Prastará válka začíná...

Děj jsem se snažila co nejvíc zjednodušit a je možné, že jsem něco vynechala. Každopádně se mi film líbil ze všech tří bezkonkurenčně nejvíc a rozhodně stojí za to ho vidět.

Underworld (2003)

28. ledna 2008 v 19:25 | M. |  ►►Filmy
kb
Na tento film existuje taky spousta názorů a ne všechny jsou zrovna dobré. Já na něj ovšem nedám dopustit. Mám ráda jeho atmosféru a taky Kate Beckinsale :D

Pokud bych měla stručně shrnout děj, nebude to vůbec lehké - Underworld totiž není film, ve kterém hraje děj hlavní roli. Vždycky se totiž objeví něco, co není zrovna vysvětleno a vy se marně snažíte vydedukovat řešení. Nejspíš to, ale bude tím, že neznám předlohu.
Tak tedy: Hned v prvních okamžicích nás film uvrhne do neúprosné války mezi dvěma prastarými rasami - upíry a vlkodlaky. Upíři zde zastupují aristokratickou a možná trochu zlenivělou a znuděnou elitu ve velkých přepychových sídlech naproti tomu vlkodlaci žijí v podzemí ve smečkách s drsnou hierarchií a v daleko menším počtu. Obě rasy však mají k dispozici špehy a vědce, vyvíjející zbraně a tak jsou šance vcelku vyrovnané. Na první pohled se zdá, že jde o dva jasně vymezené tábory, ale časem zjistíte, že neexistuje černá a bílá, ale pouze mnoho odstínů šedé. I tady funguje nemilosrdná politika na obě strany lykanského velitele Luciena a dočasně pověřeného upířího vůdce Kravena .
Hlavní hrdinkou je upírská smrtonoška Selene - cvičený zabiják lykanů a jediný podstatný člověk ve filmu - Michael Corvin. O toho se vlkodlaci velmi zajímají a upíři se zase snaží zjistit proč. Michael jde proto zakrátko doslova na dračku a nezbyde mu než prchnout, brzy už má jen jediného spojence - Selene. Nemusím snad dodávat, že oba zakrátko vzplanou láskou a situace se ještě komplikuje. V Michaelovi se nakonec "spojují" obě rasy a stává se prvním zástupcem "nového druhu". Nezbývá než vymyslet co s tím.

Pokud máte rádi tuhle tematiku tak se na film určitě mrkněte. Atmosféra i herci za to stojí.

j

Pověry o zrcadlech

27. ledna 2008 v 20:01 ►►Zrcadla
Pověry o zrcadlech
1.Rozbít zrcadlo znamená 7 let neštěstí.Neštěstí však můžeme zahnat když střípek zrcadla pohřbíme do země.
2.Když zrcadlo spadne ze stěny je to předzvěst,že někdo brzy zemře.
3.Za bouřky by se měla zrcadla zakrýt,protože přitahují blesk.
4.Podoba upírů se v zrcadle neodráží,protože nemají duši.
5.Zrcadla mohou polapit duši,proto je potřeba je zakrýt když někdo zemře.
6.Zrcadlem,které je zarámované jen na 3 stranách se čarodějnice dívala na dlouhé vzdálenosti.
7.Během 1.roku života nesmíme dítě nechat dívat se do zrcadla,protože by mohlo jeho duši do sebe vtáhnout.
8.Jakmile se nevěsta oblékne do svatebních šatů nesmí se na sebe podívat do doby než bude po obřadu,nabo ji bude provázet neštěstí.
9.Dívat se do zrcadla ve světle svic nosí neštěstí zvlášť v předvečer svátku Všech svatých.
10.Chcete-li,aby se vám zdálo o vaší budoucí lásce,spěte se zrcátkem pod polštářem.
z knihy: Škola čarodějů (A.Z.Kronzek a E.Kronzek)rozcestník fotek

27. ledna 2008 v 17:12 | Markéta |  moje fotky
Města:Země:

dál...
... další rubriky přibudou časem ...


rozcestník

27. ledna 2008 v 16:42 | Markéta |  země
Tato rubrika je zatím stále ve fázi vývoje, pracuju na ní.


goth obrázky

27. ledna 2008 v 16:38 | Markéta |  ►Gothic obr.
oct8g14.gif
Pěkně strašidelnej.....
oct8g9.gif
oct8g7.gif
oct8g5.gif

Vlk

27. ledna 2008 v 16:32 ►►Vlkodlaci
oct8g23.gif

obrázky

27. ledna 2008 v 16:31 | Markéta |  ►Gothic obr.
oct8g61.gifoct8g54.gif
oct8g45.gif
oct8g44.gif
oct8g43.gif
oct8g42.gif
oct8g41.gif
oct8g32.gif
oct8g31.gif

Obrázky andělů

26. ledna 2008 v 18:01 ►►Andělé a démoni
(print image)
(print image)
Tenhle je nejhezčí!


Komiks

23. ledna 2008 v 14:50 kreslený Harry Potter
Tohle je myslím hledání viteálu

Utrpení profesora Snejpa

23. ledna 2008 v 14:36 kreslený Harry Potter
Něco pro zasmání!!!!!Oblíbené stránky

18. ledna 2008 v 19:11 | Markéta
Oblíbené stránky:
Teď už se ve spřátelování nevyžívám, tohle jsou stránky, na které ráda chodím.

oddelovak

... Výborné stránky především o hudbě, psychologii a aktuálních problémech kolem nás ...
oddelovak
.
.
... Krásný blog plný autorských básní, recenzí, hudby a postřehů ...


... Blog milovníka této skvělé švýcarské kapely. ...oddelovak

... Názory, postřehy a osobitá zpověď satanisty. ...

... Slečna píšící básničky ze svojí duše. ...

oddelovak

... Morbidnůstky od padlého anděla. ...

... Mistr meče, milovník tvrdé hudby ...

oddelovak
Any


... Blog plný umělců a autorčiných krásných kreseb :) ...

... Slečna neznámá. V psaní nádherných básní se jí nikdo nevyrovná. ...

oddelovak

... Má drahá :D Absolbovala jsems ní spousty nezapomenutelných zážitků. Pokud hledáte nové kapely nebo jen novinky ze světa tvrdých kytar a chrapláků, je její blog ten pravý. ...
oddelovak

... Taková nostalgická vzpomínka. Ewke zmizela před dvěma lety a troufám si tvrdit, že už se nevrátí. Ovšem její blog stojí za to. Music forever. ...
oddelovak

... Autorské básničky, citáty a obrázky. ...
oddelovak

... Slečna milující Tarju, píšící o svém životě ...
oddelovak

... Blog plný metalu reportáží, fotek a hudby. ...
oddelovak